MŁD1 I SKS GWAREK ZABRZE - APN Knurów 2:1 (2:0) (0:1) (0:0)

D1 Młodzik

01.03.2019r. 19:00

SKS GWAREK ZABRZE - APN Knurów 2:1 (2:0) (0:1) (0:0)

BRAMKI:

Klatka, Pietrzyk

ASYSTY:

Mączka-2

SKŁAD:

Solik, Mączka, Bochnak, Dymnicki, Grygierczyk, Pietrzyk, Oczkiewicz, Nieradko, Klatka

GRALI RÓWNIEŻ:

Szymański, Arasztowski, Nowak, Dyczewski, Jagieniak, Bożek, Kamiński

TRENER:

Łukasz Pyka

W piątek wieczorem kolejny mecz kontrolny rozegrali nasi młodzicy. Dziewiątym sparing partnerem w okresie przygotowawczym  była drużyna APN Knurów, która jest beniaminkiem 2 ligi wojewódzkiej. Mecz kontrolny został rozegrany  systemem 3 tercji po 30 min, w której ta 3 tercja jak to już mieliśmy się nie raz przekonać była na pełnowymiarowym boisku i graliśmy 11 na 11.

Pierwsze 30 minut to najlepsza gra we wszystkich dotąd sparingach jak nam przyszło się mierzyć. Pewna gra w obronie (coś co ostatnio w kilku sparingach szwankowało) spowodowało to, że młodzi zawodnicy   APN-u nie potrafili stworzyć  dogodnej sytuacji pod naszą bramką. Natomiast bardzo dobrze dysponowani  w pierwszej kwarcie zawodnicy  Gwarka długo i pewnie utrzymywali się przy piłce i raz po raz próbowali zagrozić bramce gości. W końcu udało się to zrobić. Idealną piłkę prostopadłą z środka pola zagrał Pietrzyk do wychodzącego na prawe skrzydło Mączki, który po przyjęci dośrodkował idealnie na wchodzącego w pole karne  Klatkę, który umieścił piłkę w bramce. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać po odbiorze piłki w środku pola i zagraniu przez Mączkę do Pietrzyka ten drugi strzałem z dystansu z lewej nogi podwyższył wynik. Przy bramce Kamila na pewno mógł lepiej zachować się bramkarz gości lecz jego interwencja się nie udała. Na pierwszą przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem. Druga odsłona nie jest już tak kolorowa dla naszego zespołu. Zmiennicy nie wykazywali już takiej pewności i jakości w grze i do głosu doszli goście, którzy zamknęli naszą drużyna na własnej połowie. Myśleliśmy, że już najładniejsze bramki widzieliśmy w tym spotkaniu. Nie najpiękniejsza bramka dopiero przed nami i zdobyli ją goście. Po stałym fragmencie gry a dokładnie wycofaniu piłki z rzutu rożnego na około 20 m od bramki zawodnik Knurowa uderzył niczym z armaty futbolówkę, która trafiła w samo okienko bramki. Niestety w tej odsłonie nie zagroziliśmy bramce przeciwnika.

W 3 tercji powróciliśmy do ustawienia z pierwszej kwarty i gra się wyrównała. Lecz  w tej odsłonie obie drużyny nie zdołały zdobyć bramki, pomimo, że graliśmy na pełnowymiarowe bramki zabrakło w tej odsłonie strzałów, a bez strzałów nie ma bramek.

Kolejny cenny sparing za nami. Dziękujemy gościom za postawienie poprzeczki tak wysoko. Mecz kontrolny na wysokim ligowym poziomie, w którym żadna z drużyn nie odpuszczała, a po ostatnim gwizdku zawodnicy obu drużyn kładli się ze zmęczenia na boisku, co świadczy o bardzo wysokim tempie tego spotkania.

Jeszcze raz dziękujemy i życzymy powodzenia drużynie z Knurowa w 2 lidze wojewódzkiej